Zadržujete vodu v těle? Vyřešte tento problém pomocí bylin.
Voda je sice vzácná komodita, přesto si ji v těle nezadržujte. Nadbytek vody v těle se často projevuje otoky končetin, nadměrným pocením, nafouklým břichem, obtížným hubnutím nebo celulitidou. Tyto nepříjemné projevy lze zmírnit pomocí bylinek. Kterým byste měli dát šanci, pokud se potřebujete odvodnit?
Top 5 bylinek vhodných pro odvodnění organismu
Bylinky tvoří základ domácí přírodní lékárničky. Obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, které mají příznivé účinky na lidský organismus. V případě odvodnění těla se skvěle uplatní bylinky s močopudnými účinky, které přispívají k vylučování vody z organismu.
Plody jalovce obecného (jalovčinky) mají silný dezinfekční účinek, a to především při zánětu močových cest. Jalovec zlepšuje látkovou přeměnu v kloubech, což ho zároveň s močopudností předurčuje k léčbě kloubního revmatismu. Pozitivně působí na trávení (hlavně při plynatosti) a při bolesti žaludku. Hlavní léčebné použití jalovce je v současnosti při urologických onemocněních.
Kopřiva dvoudomá je všestranný pomocník. Vyjmenovat všechny její pozitivní účinky není snadné. Přispívá k pročištění těla, podporuje normální činnosti ledvin a močových cest. Podporuje vylučování vody. Pomáhá při pocitu těžkých nohou, pozitivně působí na kardiovaskulární systém a trávicí trakt. Také přispívá k normálnímu stavu kostí, kloubů, vlasů a nehtů. Kopřiva osvěžuje a dodává potřebnou energii. Přispívá k normální funkci prostaty. Kopřiva dvoudomá obsahuje vitaminy C, B, nebo provitamin A, ale i minerály jako vápník, hořčík či železo, kyselinu křemičitou, antioxidanty, fytoncidy a flavonoidy, třísloviny, které zlepšují imunitu. Naše babičky dobře věděly, proč ji z jara sbírat.
Bříza bělokorá je výborným pomocníkem na odvodnění organismu. I ona má výrazné močopudné účinky, a to bez přílišného dráždění a zatížení ledvin. Podporuje jejich správnou funkci. Užívá se přímo čaj ze sušených listů nebo tinktura. Bříza má silné detoxikační účinky. Přispívá také k udržování přiměřené hladiny cholesterolu v krvi. S oblibou se přidává do urologických čajových směsí. Pomáhá totiž uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny.
Pampeliška lékařská patří mezi nejvýznamnější tradiční byliny. Má výrazný močopudný účinek. Funguje jako efektivní přírodní diuretikum (lék zvyšující tvorbu a vylučování moči). Přispívá k detoxikaci organismu, podporuje vylučování škodlivin a stimuluje látkovou výměnu. Působí jako výborný antioxidant. Využívá se celá rostlina listy, květy, ale také kořeny, které se sbírají brzy zjara nebo na podzim. Pampeliškové kořeny jsou silným prostředkem pro odvodnění organismu, ale zároveň obsahují řadu vitamínů a minerálních látek.
Petržel zásluhou močopudnosti působí na odvodnění organismu, močové kameny, bolesti ledvin a zánět prostaty. Uplatnit můžete jak kořen, tak její nať.
Bylinky můžete užívat ve formě čajů, tinktur nebo doplňků stravy. Záleží jen na vaší preferenci. Vyzkoušejte třeba Cemio Odvodnění – Bylinný komplex na podporu odvodnění, který obsahuje kombinaci extraktů z jalovce obyčejné, kopřivy dvoudomé, petržele a břízy bílé.
V případě, že zavodnění organismu pozorujete delší dobu a nedaří se vám jeho projevy odbourat, navštivte lékaře. Na základě vyšetření bude možno nalézt příčinu problému a stanovit vhodný léčebný postup.
Související produkty
Mohlo by vás zajímat
Vše, co potřebujete vědět o vosím bodnutí
Letní radovánky na čerstvém vzduchu, přináší kromě radosti i starosti. Život venku dokáží velmi znepříjemnit vosy, které se...
5 tipů, jak zvládnout návaly horka
Intenzivní teplo po celém těle, často spojené s pocením a zčervenáním kůže. Pocit na omdlení, zrychlený tep i...
Otrava jídlem! Jak ji poznat a léčit?
Otrava jídlem, často způsobená bakteriemi, viry, parazity nebo toxiny, je běžným problémem, který může postihnout každého. S příchodem...