Jak plyne čas, mění se spousta věcí… Naopak k těm, které zůstávají stejné, zaujímáme jiný přístup. Jako v případě menopauzy. Její příznaky, jako návaly horka, nespavost či výkyvy nálad, jsou tu stále a nikam se nechystají. To, co se změnilo, jsou ženy, které je už slepě nepřijímají, ale dokážou se s nimi vypořádat otevřeně a přímo tak, aby nenarušovaly jejich každodenní život.
Čím to ale je, že na menopauzu hledíme jinak, než naše maminky či babičky? Vše začíná u růstu životní úrovně ve vyspělých zemích. Moderní ženy jsou sebevědomější, nebojí se rozhodovat a více o sebe pečují.
Jiné podmínky
V dobách, kdy dívky obvykle zakládaly rodinu, jdou ty nynější studovat a budují kariéru. Už není jejich společenským úkolem postarat se o děti a muže, mohou se rozhodnout, kam jejich další cesta povede. Když pak protkne jejich život menopauza, mají ještě neodrostlé děti, chodí do práce a rády si vyrazí ven. Všechny aktivity jim však příznaky přechodu poměrně stěžují a tak hledají řešení, které by jim mohlo pomoci.
Podpora rodiny
Současní muži jsou otevřenější a vstřícnější vůči emocím žen. Partneři spolu více komunikují nejen o věcech zajišťujících chod domácnosti, ale také o pocitech a touhách. Ženy se nebojí před svými muži odhalit i ty nejniternější emoce, protože nemají pocit, že by je jejich situace nezajímala či by je zdržovaly od práce a všedních problémů.
Lepší informovanost
Dříve se o problémech spojených s klimakteriem příliš nemluvilo. Neřešilo se, proč se nálada žen v určitém věku mění, proč je jim pořád horko a trpí nespavostí. Samotnou ženu pak ani nenapadlo, že za její naštvaností nebo ztrátou chuti na sex stojí hormony a jejich nerovnováha. A když nevíte, co se s Vámi děje, těžko můžete zjistit, jak si s tím poradit. V současné době je klimakterium často probírané téma, řeší se nejen samotné příznaky, ale také způsoby, jak je úspěšně eliminovat.
Návrat k přírodě
Možnosti žen v různém věkovém rozmezí jsou odlišné, jedno mají ale společné. I v současné době se ženy obrací k přírodě, která poskytuje účinnou pomoc. Na poruchy spánku, problémy s koncentrací, k redukci návalů horka a nadměrnému pocení a ke zlepšení psychického stavu spolehlivě pomáhá například extrakt z ploštičníku hroznatého a třezalky tečkované. Po nějakém čase užívání zjistíte, že bylinky dokážou to, co hormonální léčba, aniž by výrazně zasahovaly do vašeho organismu.
Green Swan Pharmaceuticals 2018
Související produkty
GS Perfect Condro, balení na 2 měsíce
- Novinka
- První balení za polovinu
GS Perfect Condro, půlroční program
- Doprava zdarma
- Novinka
GS Perfect Condro, dvouměsíční program
- Doprava zdarma
- Novinka
- První balení za polovinu
Mohlo by vás zajímat
Vitamin D, proč je v zimě nepostradatelný a jak ho správně doplňovat
S příchodem zimy klesá venkovní teplota a s ní i množství slunečního záření, které naše tělo potřebuje k...
Zdravé klouby v zimě: Jak chránit pohybový aparát před chladem a zátěží
Zimní období může být pro náš pohybový aparát náročné. Nízké teploty, snížěná pohybová aktivita a občas i špatně...
Jak podpořit imunitu v zimním období? Praktické tipy, které pomáhají
Zimní měsíce jsou zátěžovým obdobím pro naši imunitu. Chladné počasí, méně slunečního světla, omezený pohyb na čerstvém vzduchu...