Lifestyle

Jak dobít “baterie” bez kofeinu?

Moderní život na nás klade čím dál tím vyšší nároky. Je těžké žonglovat mezi náročným zaměstnáním, rodinou, partnerem-partnerkou, kamarády či koníčky a nepropadat u toho čas od času únavě. Zásoba energie nakonec u nikoho z nás není nekonečná. Tím spíše, pokud nám už není dvacet. Nejrychleji dovede nakopnout káva, co ale dělat v případě, že vám nechutná anebo se nechcete neustále dopovat kofeinem? Existují zdravější způsoby, jak dobít energii a cítit se znovu svěží.

Rozhýbejte se

Sport je klasika, asi všichni dobře víme, jaký pocit máme po odjetí kolečka v posilovně nebo po jakémkoliv jiném intenzivním pohybu. K tomu, abyste se cítili čilejší, ale nemusíte provozovat žádné namáhavé aktivity. Zkuste například ráno vyrazit do práce o chvíli dřív, zparkovat dál a poslední úsek dojít pěšky, pokud potřebujete něco vyřídit kolegovi, zastavte se u něj v kanceláři namísto psaní e-mailu nebo to vezměte po schodech cestou na poradu týmu. Pokud máte více času, například v polední pauze, rozhodně neuškodí ani krátká procházka venku. Fyzická aktivita totiž povzbuzuje srdeční rytmus, metabolismus a krevní oběh. Dokládá to i studie z univerzity v Georgii, která prokázala, že pokud se lidé se sedavým způsobem života začali věnovat pravidelnému, méně náročnému pohybu, měli o 20 % více energie a úroveň jejich únavy se snížila dokonce o 65 %!

Pozor na smartphony

Žít se telefonem doslova přilepeným k ruce je v současnosti úplně běžné. Stále větší počet studií a průzkumů ale dokazuje, že informační technologie nemusejí mít úplně dobrý vliv na naše zdraví i na to, jak se cítíme. Když jsme na telefonu, neustále přebíháme mezi e-maily, zprávami, různými informačními zdroji nebo sociálními sítěmi. Tento multitasking je namáhavý a v důsledku to může dopadnout i tak, že se nakonec nesoustředíme vůbec na nic. Pokud se přes den cítíte rozlámaní, zkuste se zaměřit na to, jak usínáte: pokud ještě pět minut před spaním kontrolujete svůj smartphone, něco je špatně. Ideálně bychom měli být offline ještě poměrně dlouho před tím, než zalezeme do peřin. Na negativní účinky různých chytrých zařízení poukazuje studie vědců z Birminghamu a Bostonu, která zjistila, že lidé, jež před spaním používali podsvětlenou čtečku, měli více potíží s usínáním, hůř se u nich tvořily spánkové hormony a později se propadali do spánkové REM fáze.

Vzhůru na slunce

Může to znít banálně, ale sluneční paprsky a denní světlo skutečně způsobují to, že jsme více fit a méně unavení. Hlavní přínos přirozeného světla spočívá v tom, že si podle něj můžete seřídit svoje vnitřní hodiny. Pokud tedy máte problém vstát ráno z postele, zkuste spát se zvednutými žaluziemi nebo otevřenými závěsy. To platí zejména pro ty, kteří často cestují, nebo trpí tzv. sociálním jet lagem, tedy o víkendu spí výrazně déle a na začátku týdne pak mají problém svůj rytmus zase upravit.

Šikovní pomocníci

Naše tělo potřebuje pro svoje správné fungování celou řadu nejrůznějších látek, například vitaminů, které je třeba mu dodávat v jídle nebo v dobrých doplňcích stravy. Na hladinu naší energie působí například vitamin B, který najdeme v listové zelenině, nebo vitamin C, který se vyskytuje mimo jiné v ovoci. Pokud si ale přejete pořádně povzbudit, můžete sáhnout po přípravcích, které jsou vyvinuty speciálně pro tyto účely.

Koření života

Teď už před svým nařízeným budete moct zdůvodnit, proč je důležité se před pracovním meetingem  podívat na vtipné virální video: smích přispívá k tomu, že budeme více čilejší a bude nám to lépe myslet. Gelotologové, výzkumníci, kteří se zabývají fyziologickými a psychickými účinky smíchu, zjistili, že pokud se něčemu smějeme, klesá u nás hladina hormonů jako je kortizol nebo adrenalin. Smích má podle nich zároveň podobný efekt jako lehké cvičení: napíná naše svaly a zrychluje náš puls a dech.

-33%
Zavřít

GS Enerix N157® 90+90 kapslí

898  599  včetně DPH
Doplněk stravy Limitovaná edice – Exkluzivně vyrobeno pouze pro zákazníky GS KLUBU GS Enerix N157® je speciální přípravek pro řešení nedostatku energie. Odstraňuje příčiny únavy a pocit vyčerpání, dodává tělu chybějící energii a zároveň podporuje fyzickou i psychickou výkonnost.   DOPRAVA ZDARMA
AKCE
Zavřít

GS Koenzym Q10 60mg Premium, 60+30 kapslí

508  336  včetně DPH
Doplněk stravy GS Koenzym Q10 – jednička trhu koenzymů Q10.1 Prémiový přípravek s obsahem silného koenzymu Q10, obohaceného o hloh, který podpoří Vaše srdce, a biotin, který Vašemu tělu dodá energii.
-16%
Zavřít

GS Magnesium s vitaminem B6, 100 kapslí

189  159  včetně DPH
Doplněk stravy Vysoce vstřebatelná forma hořčíku + vitamin B6. Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy a svalů. Vitamin B6 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
-22%
Zavřít

GS Triomen FORTE, 60 kapslí

449  349  včetně DPH
Doplněk stravy Trojí síla pro muže v nejlepším věku. Přípravek GS Triomen Forte byl vyvinut podle současných poznatků moderní medicíny a farmaceutické technologie týmem odborníků Green-Swan Pharmaceuticals. Obsahuje unikátní kombinaci tří vysoce kvalitních rostlinných extraktů.  
-26%
Zavřít

GS Vápník, Hořčík, Zinek PREMIUM, 100+30 tablet

202  149  včetně DPH
Doplněk stravy Zesílené složení minerálů, navíc s vitaminem D3 a biotinem. Přípravek obsahuje vyvážený komplex minerálů a vitaminů, které jsou důležité pro lidské zdraví, zdravé kosti, vlasy a nehty.
-23%
Zavřít

GS Železo 90 tablet

129  99  včetně DPH
Doplněk stravy GS Železo přípravek obsahuje zvýšené množství železa, které je důležité pro krvetvorbu, především pro tvorbu červených krvinek a barviva hemoglobinu sloužícímu k přenosu kyslíku v těle.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *